Lai neveidotos kaudzes, iesakām lielgabarīta atkritumus izmest dienu pirms ieplānotās izvešanas

Image
barona

Lielgabarīta atkritumu izvešana daudzdzīvokļu mājām notiek ik pēc divām nedēļām. Lai laukumā neveidotos kaudzes, iesakām atbrīvošanos no lielizmēra atkritumiem ieplānot tuvāk izvešanas dienai. Lielgabarīta izvešanas grafiks pieejams šeit

Lielgabarīta atkritumus iesakām iznest dienu pirms izvešanas, jo laiks, cikos kravas automašīna atbrauc tos savākt, nav konkrēti noteikts:

"Dažreiz kāds no laukumiem ir īpaši pilns un iekraušana prasa vairāk laika, tāpat arī mašīna ātri piepildās un var nākties braukt uz poligonu to iztukšot. Citu reizi tajā pašā laukumā gandrīz nekā nav, tādēļ izvešana notiek raitāk. Lai nepalaistu garām lielgabarīta atkritumu izvešanu, to labāk iznest dienā pirms izvešanas," informē pilnsabiedrība "JKP".

Lielgabarīta atkritumu izvešana tiek nodrošināta arī privātmājās dzīvojošiem - reizi mēnesī, izvešana iepriekš jāpiesaka, zvanot uz Klientu apkalpošanas daļu –  63026010.

Pilnsabiedrība "JKP" atgādina, ka lielgabarīta atkritumi ir mēbeles, paklāji, gaismekļi, matrači un plaša patēriņa elektropreces. Dažreiz daudzdzīvokļu māju pagalmos var novērot, ka kopā ar lielgabarīta atkritumiem iedzīvotāji samet maisiņus ar visa veida sadzīves atkritumiem: ēdiena atliekām, autiņiem u.c. Lai cik liels kāds maiss arī nebūtu, svarīgs ir tikai tā saturs: milzīgam maisam ar sadzīves atkritumiem – ēdiena atliekām, autiņiem un citiem gružiem – vieta ir zaļajā konteinerā!

Tāpat starp lielgabarīta atkritumiem mēdz paslēpties arī būvgruži, kuru izvešana ir atsevišķs pakalpojums par atsevišķu samaksu un par kuru utilizāciju būtu jāmaksā tam, kurš šos būvniecības atkritumus ir radījis. Vairāk par būvniecības atkritumiem lasiet šeit

Atkritumi, kas pēc parametriem neatbilst lielgabarīta atkritumu definīcijai, savākti netiek - to izvešana jāpasūta atsevišķi par papildu samaksu.