Pirms novieto - padomā

Image
novieto

Teju katru dienu atkritumvedēju šoferi sastopas ar situācijām, kad nav iespējams piekļūt konteineriem citu transportlīdzekļu dēļ. Iedzīvotāji, novietojot auto, bieži vien ne tikai neaizdomājas par atkritumvedējiem, bet arī pilnībā aizmirst par operatīvo transportu - ugunsdzēsējiem vai "ātrajiem". 

Piemērs, kā nevajag darīt - laukums, kuru lieto daudzdzīvokļu mājas Meiju ceļā 14;16;18;20;30 un Zvejnieku ielā 5;7. Fotogrāfijas uzņemtas dažādās dienās..

Atceries:

Saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem aizliegts apstāties un stāvēt:

▪️vietās, kur attālums starp brauktuves nepārtraukto ceļa apzīmējuma līniju, sadalošo joslu vai pretējo brauktuves malu un apturētu transportlīdzekli ir mazāks par 3 m;

▪️citās vietās, kur stāvošs transportlīdzeklis var neļaut braukt (iebraukt vai izbraukt) citiem transportlīdzekļiem vai traucē gājēju pārvietošanos

Dzīvojamās zonās transportlīdzekļu stāvēšana atļauta tikai speciāli paredzētās stāvvietās. Ja tādu stāvvietu nav vai ja tās ir aizņemtas - transportlīdzekļu stāvēšana atļauta tikai vietās, kur tas netraucē gājēju pārvietošanos vai citu transportlīdzekļu braukšanu.

Saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu, īpašniekam vai nomniekam, kura īpašuma teritorijā tiek radīti sadzīves atkritumi, ir pienākums nodrošināt vietu atkritumu konteineram un tā atkritumu apsaimniekotāja transportlīdzekļa piekļuvi sadzīves atkritumu savākšanas punktam, kurš ir noslēdzis līgumu ar pašvaldību par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.