Ozolskvērā notika pasākums par atkritumu apsaimniekošanu un šķirošanu (Foto un video)

Image
berns

Trešdien, 17. augustā, Ozolskvērā notika pasākums par atkritumu apsaimniekošanu un šķirošanu, kuru rīkoja pilnsabiedrība JKP.

Pasākuma laikā iedzīvotājiem bija piedāvāts iepazīties ar lielformāta infografikām par iepakojuma un stikla šķirošanu, par būvniecības atkritumiem un lielgabarīta atkritumiem. Visās infografikās iekļauti QR-kodi, kas deva pasākuma apmeklētājiem iespēju ātri un ērti lejuplādēt tās savos viedtālruņos.

"Lai jelgavnieki kļūtu zinošāki par šķirošanu, mēs uztaisījām vizualizācijas, kurās atspoguļojām iedzīvotāju izplatītākās kļūdas. Piemēram, viena no populārām kļūdām - kad iepakojumam paredzētajos konteineros cilvēki met salvetes vai papīra dvieļus, domājot, ka tie ir pārstrādājami. Tāpat tur met dažāda veida autiņus. Visas šīs kļūdas mēs salikām kopā un izveidojām panno no atkritumiem, kuru izpētot, cilvēki var smelties zināšanas un pārbaudīt sevi," informē pilnsabiedrība JKP.

Jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem bija iespēja piedalīties šķirošanas spēlē - sašķirot maisa saturu pa konteineriem. Mazie šķirotāji, kas pielaida vismazāk kļūdu, saņēma dāvaniņu - zīmuļu komplektu no pārstrādāta materiāla. "Pasākuma apmeklētāji varēja ierāpties atkritumvedēja kabīnē un iepazīties ar šoferi Nikolaju, kurš apmeklētājus pacienāja ar saldumiem," stāsta pilnsabiedrības pārstāvji.