Lielgabarīta atkritumu izvešana saskaņā ar iepirkuma prasībām bez papildu samaksas notiek divas reizes mēnesī

Image
Lielgabarīta atkritumu izvešana

Lielgabarīta atkritumu izvešana saskaņā ar Jelgavas valstspilsētas iepirkuma prasībām bez papildu samaksas notiek divas reizes mēnesī daudzdzīvokļu mājām,  un reizi mēnesī - privātmājām. Grafiks publiski pieejams pilnsabiedrības JKP mājaslapā.

Ja ar to nav pietiekami, ir iespējams par atsevišķu samaksu pasūtīt papildu izvešanu. Pēc dzīvokļa īpašnieka vai tā pilnvarotas personas pasūtījuma saņemšanas pilnsabiedrība nosūtīs uz attiecīgo adresi kravas auto, lai savāktu atkritumus.

Iepriekšējais pakalpojuma sniedzējs – Jelgavas komunālie pakalpojumi – lielgabarīta atkritumus izveda biežāk un maksa par šo pakalpojumu bija iekļauta tarifā. Savukārt jaunais operators – JKP – bez papildu samaksas lielgabarīta atkritumus izved precīzi divas reizes mēnesī.

"Atbildība par radītajiem atkritumiem gulstas uz pašiem iedzīvotājiem. Mēs izvedam tik daudz, cik tiek pieteikts, un ne vairāk. Bez tam, mēs nevaram paredzēt, cik daudz lielgabarīta atkritumu tiks novietoti konkrētajā laukumā, tāpēc dažkārt pie daudzdzīvokļu mājām izveidojas kaut kas līdzīgs izgāztuvei. Iemesls var būt arī “pakalpojuma zagšana” – tas ir, kad atkritumus uz šiem laukumiem pieved īpašumā nedzīvojušas personas, kas nevēlas maksāt par atkritumu izvešanu savā teritorijā. Šādus gadījums ir iespējams fiksēt ar tehniskiem līdzekļiem un ziņot par tiem pašvaldības policijai,” norāda pilnsabiedrībā. Iespējamais risinājums būtu ierīkot slēgtu atkritumu laukumu, tādējādi liedzot iespēju nepiederošām personām atstāt savus atkritumus šajā laukumā.