Lielgabarīta atkritumi: ko drīkst un ko nedrīkst novietot tiem paredzētājā vietā 

Image
пкфа

Esam sagatavojuši infografiku par lielgabarīta atkritumiem, lai jelgavniekiem būtu vairāk zināšanu, ko drīkst un ko nedrīkst novietot tiem paredzētājā vietā. Dažreiz daudzdzīvokļu māju pagalmos var novērot, ka kopā ar lielgabarīta atkritumiem (mēbeles, matrači, liela izmēra tehnika, plaša patēriņa elektropreces) iedzīvotāji novieto sadzīves vai šķirojamus atkritumus, piemēram, apģērbus, apavus, stiklu, proti, to, ko būtu vajadzējis ievietot atbilstošajā tvertnē - vai nu dalītiem, vai nu sadzīves atkritumiem. Atkritumi, kas pēc parametriem neatbilst lielgabarīta atkritumu definīcijai, savākti netiek.

Tāpat arī starp lielgabarīta atkritumiem mēdz paslēpties būvgruži, kuru izvešana ir atsevišķs pakalpojums par atsevišķu samaksu un par kuru utilizāciju būtu jāmaksā tam, kurš šos būvniecības atkritumus ir rādījis.

Šādā situācijā būvgružus izvedīsim tikai tad, ja no daudzdzīvokļu mājas pilnvarotās personas tiks saņemts attiecīgs pasūtījums, un tādā gadījumā rēķins tiks piestādīts visiem dzīvokļu īpašniekiem.

Lielgabarīta atkritumu izvešana bez papildu samaksas daudzdzīvokļu mājām notiek ik pēc divām nedēļām. Grafiks pieejams šeit

Savukārt privātmājām - reizi mēnesī, arī saskaņā ar grafiku, tomēr trīs dienas iepriekš ir nepieciešams pieteikt izvešanu (t.63026010), lai atkritumvedēja vadītājs zinātu, ko tieši iedzīvotājs novietojis izvešanai, un izvairītos no situācijas, kad tiek paņemts ainavas dizaina elements. 

qsq