Jelgavā - vēl divi konteineri tekstila vākšanai

Image
foto4

Šonedēļ vēl divās pilsētas vietās uzstādīti specializētie konteineri tekstila izstrādājumu dalītai vākšanai kopumā šobrīd Jelgavā pieejami 13 konteineri, kuru apsaimniekošanu ikdienā nodrošina pilnsabiedrība “JKP”.

Šonedēļ konteineri tekstila izstrādājumiem uzstādīti Tērvetes ielā 97, kā arī Dobeles šosejā 90. Būtiski uzsvērt, ka gada ieskaņā pirmie konteineri tekstila izstrādājumu dalītai vākšanai pilsētā uzstādīti arī Katoļu ielā 7,  Katoļu ielā 18, Rīgas ielā 11, Kronvalda ielā 24, Uzvaras ielā 17 un Uzvaras ielā 14.

“Iedzīvotāji aktīvi izmanto iespēju nodot lietotus, bet vēl lietojamus apģērbus, apavus un citus tekstila izstrādājumus. Vidēji konteineru iztukšošana minētajos maršruta punktos ir nepieciešama un tiek nodrošināta reizi nedēļā,” vērtē pilnsabiedrības “JKP” pārstāvji.

Pilnsabiedrība “JKP” atgādina: saskaņā ar Eiropas direktīvu, visās Eiropas Savienības dalībvalstīs no 2025. gada būs jānodrošina tekstila šķirošana un apsaimniekošana. Latvija apņēmusies sākt šķirošanu jau no 2023. gada. “Tekstila izstrādājumu šķirošana iedzīvotājiem ir iespēja samazināt nešķiroto sadzīves atkritumu apjomu savā mājsaimniecībā, tādā veidā ekonomējot finanses, bet vienlaikus dot otru dzīvi tiem tekstila izstrādājumiem, kuri vēl ir lietojami, taču kaut kāda iemesla netiek lietoti,” ieguvumus iedzīvotājiem ieskicē pilnsabiedrības “JKP” pārstāvji.

foto3

Tekstila atkritumu konteinera drīkst ievietot apģērbus, apavus un mājas tekstilu, taču ar nosacījumu, ka tas ir tīrs, sauss, bez caurumiem un plēsumiem. Ja audumam ir stingra struktūra, tas var būt nedaudz atiris pa vīli.

Nododamo izstrādājumu klāsts ir gana plašs: krekli, bikses, jakas, mēteļi, šalles, cimdi, cepures, jostas, somas, dvieļi, aizkari, gultas veļa, spilveni un segas.  Šķirot iespējams arī paklājus, ja tie nepārsniedz 1,5 x 2 metru izmēru, kā arī apavus, ja tiem nav vizuālu bojājumu un tie vēl ir lietojami. Dalīti vāktie tekstila izstrādājumi var būt no dažādiem materiāliem – vilnas, kokvilnas, sintētikas, ādas vai mākslīgās ādas.

Nodošanai nederīgs materiāls ir: apģērbi, apavi un mājas tekstils, kas ir mitrs, slapjš, ar specifisku smaku, pelējis, ir ar pārtikas vai naftas produktu paliekām. Nodošanai nederēs arī jebkādi gumijas un ziemas sporta apavi, kā arī apavi, kas nav pārī vai tie ir bojāti (bez zoles, rāvējslēdzēja, cauri). Pieņemta netiek arī apakšveļa un zeķes, bižutērija, lupatas un auduma atgriezumi, kā arī paklāji, kuru izmērs ir lielāks par 1,5 x 2 metriem.

Būtiski atcerēties: pirms tekstila izstrādājumu ievietošanas konteinerā, tas obligāti jāievieto maisā un stingri jāaizsien. Tas ir nepieciešams, lai tekstils nesamirkst un nesabojājas transportēšanas laikā.

Jāpiebilst, ka jaunuzstādītie konteineri ir sarkanā krāsā, ar informatīvām uzlīmēm. To tilpums ir 1,7 kubikmetri. Ziņot par nepieciešamību veikt ārpuskārtas apkalpošanu, ja konteiners ir piepildīts, iespējams pa tālruni 63026010.