Iepakojuma apzīmējums - skaidrība šķirošanas procesā

Image
foto2

Kā pareizi šķirot krējuma, jogurta vai cepumu iepakojumu? Nereti šķirošanas procesā var rasties apjukums: kā saprast, vai konkrēto iepakojumu drīkst ievietot dalīti vākto atkritumu konteinerā?

Skaidrojam: viens no veidiem, kā kliedēt šaubas – atrast konkrētā iepakojuma apzīmējumu. Plastmasa ir vienots materāla apzīmējums, ko lietojam, raksturojot vieglā iepakojuma materiālu. Patiesībā, katra iepakojuma sastāvā ir dažādi polimēru savienojumi – daudzi no tiem ir pārstrādājami, kamēr citi nav. Dažādu preču iepakojumu, atkarībā no konkrētā materiāla, marķē ar cipariem no viens līdz septiņi un grafiski tie attēloti trijstūrīšos ar cipara un/vai burtu kombināciju.

Jelgavā iepakojuma konteinerā aicinām ievietot otrreizējai pārstrādei derīgu iepakojumu ar apzīmējumu PET(E), HDPE, LDPE (skatīt vizualizācijā).

Produktu iepakojumus ar citiem apzīmējumiem: 3 (PVC), 5 (PP), 6 (PS), 7 (O), aicinām ievietot sadzīves atkritumu konteinerā.

Vienlaikus atgādinām, ka šķirot dzeltenajā konteinerā varam arī tādu vieglo iepakojumu kā papīrs, kartons un metāla iepakojumu – alumīnija dzērienu bundžiņas, metāla konservu kārbas, burku vāciņus, metāla pudeļu korķīšus. Materiāliem jābūt tīriem un sausiem!

23