Automašīnas traucē specializētā transporta piekļūšanai konteineriem

Image
pagalmi

Automašīnas daudzdzīvokļu namu pagalmos regulāri traucē atkritumu savākšanas transportam piekļūt atkritumu konteineriem.

Problēmas cēlonis? Automašīnu skaits pieaug, bet stāvvietu skaits pagalmos nemainās. Iedzīvotāji novieto savus auto kā pagadās, nerēķinoties, ka nepieciešamība pabraukt garām var būt ne tikai vieglajam, bet arī specializētajam transportam ar lielākiem gabarītiem.

Situācijas praksē? Ceļu līdz konteineriem mūsu transportam aizšķērso novietotie auto. Spēkratu īpašniekus meklējam ar attiecīgo namu kaimiņu vai Jelgavas pašvaldības policijas starpniecību, bet visbiežāk tas nesniedz ātrus rezultātus.

Kā rīkojamies šādos gadījumos? Ja ir iespēja, izvēlamies alternatīvus piekļuves ceļus pie atkritumu konteineriem. Ja tādu nav – veicam foto fiksāciju un dodamies uz nākamo adresi. Rezultātā: laiks ir iztērēts, atkritumi nav savākti, ieplānotais specializētā transporta maršruts ir iekavēts, atbildām uz iedzīvotāju sūdzībām.

Vēlamais situācijas atrisinājums: Autovadītāji ievēro Ceļu satiksmes noteikumus, īpašu uzmanību pievēršot noteikumu “Apstāšanās un stāvēšana” apakšpunktiem. Vienlaikus iedzīvotāji iepazīstas ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu un zina, ka īpašniekam vai nomniekam, kura īpašuma teritorijā tiek radīti sadzīves atkritumi, ir pienākums nodrošināt vietu atkritumu konteineram un tā atkritumu apsaimniekotāja transportlīdzekļa piekļuvi sadzīves atkritumu savākšanas punktam.

Paldies tiem iedzīvotājiem, kuri novieto automašīnas atbilstoši noteikumiem.

Foto galerijā piemēri, kā novietotās automašīnas rada grūtības tikt garām specializētajam transportam.

pagalmi2

 

pagalmi3

pagalmi4

pagalmi5