Atkritumu laukums bez būvgužiem

Image
foto2

Turpinām iepazīstināt jelgavniekus ar pilsētas daudzdzīvokļu namu pieredzi, sakārtojot atkritumu konteineru laukumus. Šoreiz savos novērojumos ar pilnsabiedrību dalās Lāčplēša ielas 19. nama dzīvokļu īpašnieku biedrības valdes loceklis Ivars Minkevičs. Konteinera novietne šajā adresē izbūvēta februāra beigās.

Situācija pirms projekta realizācijas: Nama pārstāvji vēlas nodrošināt no blakus namiem nodalītu, sakoptu atkritumu konteineru laukumu, kurā nav vietas namam nepiederošu personu sadzīves atkritumiem un būvgružiem, par kuru izvešanu nākas maksāt papildus.

Situācija procesā: Lāčplēša ielas 19. nama kopumā 27 dzīvokļu īpašnieki lemj par projekta realizēšanu. Finansējumu projekta izstrādei, būvniecībai un mērniecības darbiem pirms nodošanas ekspluatācijā (kopumā aptuveni 9 000 eiro) rod no mājas uzkrājuma.

Situācija pēc projekta realizēšanas: Nama pagalmu papildina sakārtots, slēgts atkritumu konteineru laukums ar nojumi. Jaunajā laukumā uzstādīti trīs konteineri: sadzīves atkritumiem, iepakojumam un stiklam, vienlaikus paredzēta vieta arī bioloģisko atkritumu konteineram. Pēc konteineru novietnes izbūves, neskatoties uz tarifa pieaugumu par atkritumu izvešanu, Lāčplēša 19. nama iedzīvotāju ikmēneša rēķins ir samazinājies par vidēji 10% mēnesī.

Nama pārstāvju ieteikums: vienmēr parūpēties par nama uzkrājumu – katru mēnesi iemaksāt nelielu naudu ir krietni vieglāk, nekā vienoties par ievērojamu vienreizēju maksājumu jebkuram, pat ļoti svarīgam projektam.

Atgādinām, ka pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” izsludinājusi pieteikšanos pašvaldības līdzfinansētajā daudzdzīvokļu namu pagalmu labiekārtošanas programmā - pieteikumi tiks pieņemti līdz 1. oktobrim. Pieejamais finansējums: 100 000 eiro, tai skaitā arī atkritumu konteineru novietnes izbūvei, pārbūvei vai atjaunošanai. Vairāk par pagalmu labiekārtošanas programmu meklē pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” mājaslapā: www.pilsetsaimnieciba.lv.